Save the arctic!

23. srpna 2013 v 8:12 | Alena
Ledním medvědům taje domov pod tlapami, ohrožují ho těžba ropy, komerční rybolov a války. I Vy můžete pomoci zachránit Arktidu! Všichni jsme totiž závislý na zdravé arktidě, ale vláda a firmy chtějí v arktidě těžit ropu a přitom spalování ropy je příčinou tání arktidy! Také prýmyslový rybolov arktidu ničí....

Arktický led ovlivňuje klima na celé zemi. Pak se tedy ani nemusíme divit, že bylo letos léto tak horké, příští rok bude ještě větší teplo, protože ledy v arktidě rychle tají... Za posledních 30 zmizelo asi třičtvrtě plovoucího ledu....
Led pokrývá Severní ledový oceán již 800 000 let. V důsledku využívání špinavé energie (ropy), ale ledu hodně rychle ubývá. Během krátké doby může v období léta dojít k jejímu úplnému vymizení, poprvé v historii lidstva. To by mělo devastující následky nejen pro lidi, lední medvědy, narvaly, mrože a další druhy, které v oblasti Arktidy žijí - ale i pro všechny ostatní z nás. Led v oblasti severního pólu odráží část slunečního záření zpět do kosmu, a udržuje tak celou planetu chladnější a stabilizuje klimatické systémy, na kterých jsme závislí. Chránit ledový příkrov znamená chránit každého z nás. Všechny ty firmy jako je Shell, Exxon atd. těžením ropy arktidu ničí...

Těžba ropy

Začíná ropná horečka v arktických vodách. Shell, BP, Exxon, Gazprom a další společnosti chtějí riskovat ropnou havárii v Arktidě a devastaci celé oblasti. Ropa, která se tam nachází, by pokryla celosvětovou poptávku na 3 roky.

Desktop_sta-what-do-villains-get
Špinavé energetické giganty, které jsou samy spoluzodpovědné za tání Arktidy, se nyní chystají na ubývajícím ledu vydělat. Chtějí zahájit těžbu ropy v nové oblasti, kde se potencionálně nalézá až 90 miliard barelů ropy. To není z ekonomického pohledu zanedbatelné, nicméně toto množství odpovídá pouze tříleté celosvětové spotřebě. Z vládních dokumentů vyplývá, že likvidace ropné havárie v ledových vodách Arktidy je "téměř nemožné" a že případný únik, kterému se nevyhneme, by zdevastoval křehké arktické prostředí. Aby byla těžba v Arktidě vůbec možná, musejí ropné společnosti odtahovat plovoucí ledovce od svých těžbních plošin a rozpouštět plující led teplou vodou, na což používají ohromné hadice. Takže by ještě napomáhali rozpuštění ledu! V případě zahájení těžby by byla ropná havárie v podstatě nevyhnutelná. Není otázkou, zda by k ní došlo, ale pouze kdy. Viděli jsme katastrofální dopady havárie ropné plošiny Deepwater Horizon v Mexickém zálivu. Nedopusťme to samé v Arktidě.

http://savethearctic.org/ - podepište petici! a pomozte zachránit arktidu!

Průmyslový rybolov

Průmyslové rybářské lodě začínají s lovem v Arktidě.

Desktop_sta-what-do-we-get
Místní obyvatelé v této oblasti loví ryby udržitelným způsobem již několik tisíc let, udržitelnost rybolovu je ale s příchodem ohromných rybářských společností do arktických vod nepředstavitelná.

http://savethearctic.org/ - podepište petici! a pomozte zachránit arktidu!


Válka o Arktidu není nereálnou hrozbou.

Desktop_military
Různé státy se usilovně přetahují o území Arktidy. Jak ukázaly materiály zveřejněné Wikileaks, USA hovoří o "zvýšené vojenské hrozbě v Arktidě" a Rusko předpovídá "ozbrojenou intervenci" v budoucnosti.
Země v oblasti nakupují ponorky, bojová letadla a jaderné ledoborce, aby se silou domohly svých zájmů v Arktidě. Rusko a Norsko vyhlásily "Bitvu o Arktidu", aby bojovaly za své národní zájmy. Nedochází ale jenom ke zbrojení; šest zemí se snaží prohlásit část arktické oblasti, která v současné době nepatří žádné konkrétní zemi - včetně severního pólu, za svoje vlastní území. Tato oblast přitom patří nám všem. Nechme to tak a vyhlašme ji celosvětovou rezervací.

Pomůžete zachránit arktidu? Pokud chcete pomoci, podepište alespoň petici. Petice mají smysl!
http://savethearctic.org/ - podepište petici! a pomozte zachránit arktidu!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 punk♥rock♥monnie♥ punk♥rock♥monnie♥ | 23. srpna 2013 v 11:55 | Reagovat

Asi podepíšu petici..:)

2 Luss Luss | 23. srpna 2013 v 12:20 | Reagovat

Ježiši, to je tak strašně smutný. Je to hrozný to takhle číst, hlavně tehdy, když si uvědomím, že většině lidí je to jedno a jde jim jenom o ropu.
Souhlasím s prvním komentářem.
Je od tebe opravdu moc hezké, že takhle pomáháš a nemáš blog o nějaké kravině, ale o tom, abysme si uvědomili, odkuď ropa je.

3 Simikova-morcata Simikova-morcata | 23. srpna 2013 v 12:28 | Reagovat

Podepsala jsem petici :) snad to pomůže

4 Dája Dája | Web | 25. srpna 2013 v 15:14 | Reagovat

Je to smutné :(
Tvůj blog je úžasný, jde vidět, že ti jde o životy zvířátek a jejich zdraví a takto tímto blogem to dáváš najevo :) Hrozně tě podporuju, sem ráda, že takový blog je a já ho znám :)
Opět skvělý článek :)

5 Pauline. Pauline. | Web | 25. srpna 2013 v 20:57 | Reagovat

Upřímě je to až děsivé, takže zdřejmě podepíšu petici také:O.
Jinak souhlasím s Dájou, máš super blog kterým dáváš na jevo že ti záleží na životech zvířátek:).

6 Gabriella Malik Gabriella Malik | 26. srpna 2013 v 11:32 | Reagovat

Máš krásný blog, asi to taky podepíšu :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama